تبلیغات
ساخت وبلاگ

پیج رنک گوگل

پیج رنک

سینما دانلود فیلم سرگرمی - روح های سرگردان و شیاطین مجسم در سریال های ماه رمضان چه می کنند؟

سینما دانلود فیلم سرگرمی
 
۩۞۩ سینما/دانلود فیلم/ سرگرمی/۩۞۩
تماس با ما                                         روح های سرگردان و شیاطین مجسم در سریال های ماه رمضان چه می کنند؟

در چند سال اخیر پخش سریال های مناسبتی با محوریت روح، شیطان و تصویر کشیدن عالم برزخ بشدت رواج یافته بطوری که در برخی مواقع شاهد کاهش بار کیفی سریال های ماه مبارک رمضان هستیم.

شروع ورود روح، شیطان و خلاصه هر آنچه به عالم غیر مادی تعلق دارد را می توان به سریال "کمکم کن" منتسب دانست که در زمان پخش در سال ۸۳ مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد بطوری که بعد از پخش این سریال در سال های بعد شاهد رشد روز افزون سریال های ماه رمضان با محوریت عالم دیگر! بودیم.

بررسی برنا نشان می دهد از سال ۸۳ تا سال ۹۰ در اکثر موارد ( بجز در ۲ سال) سریال هایی با این محوریت وجود داشته که بطور میانگین در این ۷ سال ۲۵ درصد سریال ها با ارواح، شیاطین و دنیای مردگان در ارتباط بوده است.

سریال "او یک فرشته بود"در سال ۸۴ از شبکه دوم سیما، "اغما" سال ۸۶ شبکه سوم سیما، "ملکوت" سال ۸۹ شبکه دوم سیما، "سی امین روز" و "پنج کیلومتر تا بهشت" سریال هایی اند که با این محور ساخته شدند .

اما نگاهی عمیق تر به این سریال ها حاکی از این است که معمولا این سریال ها با نگاهی سطحی و به دور از واقعیت گره خورده اند، بطوری که گاه موجب خنده مخاطب می شوند.

به عنوان مثال در سریال "ملکوت" فضای برزخ آنقدر ساده و کاریکاتوری به تصویر کشیده شده که هیچ گونه ارتباطی را نمی تواند با مخاطب برقرار کند. اما در جدیدترین سریال که از شبکه سوم پخش می شود؛ روح سرگردان قصه، زندگی ای شبیه زندگی "پاتریک سویزی" در فیلم "روح" دارد که نه می تواند کاری کند و نه با کسی حرف بزند و... نکته جالب اینکه روح سرگردان قصه (مثل فیلم سینمایی روح) توسط یک روح سرگردان دیگر یاری می شود!!!

نکته قابل تامل در خصوص چنین سریال هایی این است که این روح های سرگردان و شیطان ها( فیلم اغما) که در کالبد انسانی وارد زندگی خاکیان شده اند در شب های قدر و روزهای آخر ماه مبارک سر و سامان می گیرند و روح های سرگردان به بدن هایشان برمی گردند و شیاطین نیز از زندگی افراد دوری می کنند.

یادآور می شود برنا در تلاش است در گزارش های بعدی به مباحث مربوط به تجسم شیطان و روح های سرگردان در سریال های ماه رمضان بپردازد.

منبع .شبکه خبری برنا

طبقه بندی: تلویزیون،  نقد و برسی، 
برچسب ها: روح های سرگردان و شیاطین مجسم در سریال های ماه رمضان چه می کنند؟،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه هفدهم مردادماه سال 1390 توسط علی پیشتازی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا