تبلیغات
ساخت وبلاگ

پیج رنک گوگل

پیج رنک

سینما دانلود فیلم سرگرمی - «گرداب» به درخواست کیمیایی نوشته شد

سینما دانلود فیلم سرگرمی
 
۩۞۩ سینما/دانلود فیلم/ سرگرمی/۩۞۩
تماس با ما                                                                               
«گرداب» به درخواست کیمیایی نوشته شد
      

منصور یاقوتی داستان نویس، شاعر و منتقد ادبی پنجم اسفند ماه ۱۳۲۷در یکی از روستاهای کرمانشاه به نام «کیونان» متولد شد. وی در زمینه داستان کوتاه و داستان بلند فارسی متون درخشانی خلق کرده است و یکی از چهره های شاخص و مطرح در میان نویسندگان نسل دههٔ ۴۰ و ۵۰ ایران می باشد. در انتشار نزدیک به بیست جلد کتاب در قلمرو داستان کوتاه، داستان بلند و نقد ادبی، نگاه اخلاقی و انسانی این نویسنده در لایه های افکارش خودنمایی می کند.

از آثار وی می توان به «زخم»، «گل خاص»، «کودکی من»، «چراغی بر فراز مادیان کوه»، «داستان های آهودره»، «توشای پرنده غریب زاگرس» و «مردان فردا» (برنده بهترین کتاب سال در سال ۵۶) اشاره کرد. وی به تازگی داستانی را با نام «گرداب» تألیف کرده است که این داستان قرار است توسط مسعود کیمیایی به فیلمنامه تبدیل شود و نهایتا فیلم آن ساخته شود. درهمین خصوص گفتگویی با منصور یاقوتی انجام داده ایم که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

فاکتور های داستان را کیمیایی مطرح کرد

درافتتاحیه فیلم «جرم» مسعود کیمیایی از من خواست تا یک داستان بلند بنویسم و آن را در اختیارش قرار دهم که من هم پذیرفتم و با فاکتور هایی که خود کیمیایی مطرح کرد کار نگارش داستان «گرداب» را شروع کردم.

وقایع داستان در تهران می گذرد

تمامی وقایع این داستان بلند درتهران رقم می خورد و فاکتور های اصلی آن نیز زمین، اسب، زن و خشونت است که کار نگارش آن به پایان رسیده و درحال حاضر آن را به آقای کیمیایی سپرده ام تا آن را مطالعه کند و برای تبدیلش به فیلمنامه اقدام کند.

نقد رمانهای کیمیایی

من و عارف سنجابی به اتفاق هم رمان «جسد های شیشه ای» و «حسد» از آثار مسعود کیمیایی را به ترتیب در ۱۰۰ و۱۴۰ صفحه نقد کردیم و آن را به نشر اختران سپردیم تا به زودی روانه بازار نشر شود. البته این نقد کتاب با کتابی که ۲ سال قبل توسط نشر فراز چاپ و روانه بازار شد متفاوت است.

 منبع .شبکه ایران

طبقه بندی: داغ داغ خبر،  حاشیه های جالب سینما، 
برچسب ها: «گرداب» به درخواست کیمیایی نوشته شد،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه شانزدهم مردادماه سال 1390 توسط علی پیشتازی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا